1554
21:33 31.072016

На Берегівщині завершилась міжнародна конференція по охороні грунтів та підвищенні їх родючості

Економіка 2989

b75f4ca-------------В її роботі взяли участь представники з усіх регіонів України, провідні науковці та фахівці галузі, загалом понад сто осіб. Попри практичні секційні заняття, що пройшли на угіддях берегівського фермера Іштвана Дерцені, відбулись змістовні доповіді з актуальних питань підвищення виробничої спроможності земель, відтак дана тематика більш деталізовано обговорювалась на засіданнях в секціях. Такого рівня науковий форум на Закарпатті проходив уперше.

Генеральний директор ДУ “Держгрунтохорона” Ігор Яцук чітко окреслив питання, які необхідно реалізувати найближчим часом, щоб комплексно вирішити проблему занепаду земельних ресурсів і відновлення їх родючості, повідомляє zakarpattya.net.ua.

“Насамперед потрібний Закон з даного питання, у Верховну Раду вже подано відповідний законопроект,- зазначив доповідач.- Дуже надіємось, що до кінця нинішнього року парламент розгляне і проголосує документ.”

Потрібна також концепція відновлення та підвищення родючості українських земель. До цього мав би долучитися й Кабмін і прийняти відповідну постанову. Вкрай важливо вдосконалити державний контроль за раціональним і ефективним використанням угідь, розробити і запровадити ряд штрафних санкцій до недбайливих господарників. Водночас слід подумати і над стимулюванням та мотивацією тих, хто успішно використовує свої наділи. І це далеко не повний перелік завдань, які потребують вирішення.

Цікаві думки і пропозиції з даної проблеми прозвучали також у доповідях професорів Лілії Моклячук та Михайла Шевчука, першого заступника генерального директора ДУ “Держгрунтоохорона” Володимира Жилкіна, інших виступаючих.

Досвідом відновлення деградованих та опустелюваних грунтів поділився директор угорського підприємства АГРОВА Шандор Вайда. Зокрема, він, як і професор Шевчук, акцентували, що важливу роль у відновленні родючості угідь може відіграти впровадження нової, прогресивної грунтоцентричної технології, в основі якої є бактеріальне добриво комплексної дії Філазоніт, виготовлене в Європейському Союзі. Знаних фахівців доповнив аташе з питань зовнішньої економіки Генерального консульства Угорщини в Берегові Золтан Сокач. Він, зокрема, повідомив, що країни ЄС вже надають фінансову допомогу товаровиробникам, які користуються даною технологією.

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах