1524
08:32 29.072016

Як оподатковуються «прощені» закарпатцям банківські борги

Економіка 1852

a39d03a92a69094a771855c1bb98870fФахівці Головного управління ДФС у Закарпатській області інформують про оподаткування «прощеного» банком боргу фізичній особі.

Відповідно до положень Податкового кодексу України (далі – ПКУ), до загального оподатковуваного доходу платника податку включається дохід, отриманий як додаткове благо, у вигляді основної суми боргу (кредиту), прощеного кредитором за його самостійним рішенням, не пов’язаним з процедурою банкрутства, до закінчення строку позовної давності. При цьому кредитор зобов’язаний повідомити боржника у передбачений чинним законодавством спосіб, наприклад надіслати йому рекомендованого листа з повідомленням про вручення. Крім того кредитор повинен включити суму прощеного (анульованого) боргу до податкового розрахунку суми доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, за підсумками звітного періоду, у якому борг було прощено. Боржник самостійно сплачує податок з таких доходів та відображає їх у річній податковій декларації.

У разі неповідомлення кредитором боржника про прощення (анулювання) боргу у передбаченому порядку, кредитор зобов’язаний виконати всі обов’язки податкового агента щодо доходів.

Якщо анулювання кредитором боргу платнику, за самостійним рішенням не пов’язаним з процедурою банкрутства, до закінчення строку позовної давності, відбулося у період з 1 січня 2011 року по 31 грудня 2014 року, то тіло кредиту та нараховані відсотки (без урахування пені та штрафів) підлягають включенню до складу загального оподатковуваного доходу платника податку, відображенню у річній податковій декларації та оподаткуванню ПДФО за ставками 15 (17) %.

У разі анулювання кредитором боргу платника, яке відбулося з 1 січня 2015, до складу загального оподатковуваного доходу платника податку включається та оподатковується ПДФО за ставками 15 (20) % та військовим збором – 1,5% лише основна сума боргу (кредиту) платника податку. Такий обов’язок виникає за умови, коли сума боргу перевищує 50% однієї мінімальної заробітної плати (у розрахунку на рік), встановленої на 1 січня звітного податкового року (у 2016 році – 689 грн).

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Новини
Регіони оборони: Міністр Герман Сметанін зустрівся з виробниками озброєння Закарпаття
10:34
єДозвіл: бізнес зможе онлайн продовжувати граничні строки валютних розрахунків — стартувала бета-версія послуги
09:25
Закарпатському ОТЦК та СП побудовано систему «гарячих ліній»
17:22
Відбулася презентація книжки святого отця Максиміліана-Марії Кольбе
17:05
В Ужгороді на Пагорбі Слави запалили лампадки на могилах полеглих Героїв
16:50
На Тячівщині цьогоріч відкрили 9 класів безпеки
16:33
На Закарпатті затримали групу порушників кордону та їхніх переправників
16:20
Представники харківських громад відвідали Великобичківську громаду
16:08
Підготовка до зими: навчальні заклади Закарпаття отримають понад 1,4 млн грн від Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ)
15:55
На Закарпатті затримали адвоката, який налагодив незаконну схему для звільнення чоловіків з військової служби
15:41
Всі новини