14515
13:04 27.112018

В Ужгороді відбулося засідання обласної робочої групи з розробки проекту стратегії розвитку гірських населених пунктів Закарпатської області

Економіка 3903

Сьогодні в Ужгороді відбулося засідання робочої групи з розробки проекту стратегії розвитку гірських пунктів області.

Регіони вже сьогодні можуть зробити вагомі кроки, аби створити умови для розвитку гірських та високогірних населених пунктів, не чекаючи поки ухвалять Концепцію розвитку гірських територій та створять належне законодавче підґрунтя.

Про це йшлося на засіданні обласної робочої групи з розробки проекту стратегії розвитку гірських населених пунктів Закарпатської області, яке відбулося у сесійній залі облради 26 листопада Участь у заході взяли: перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ В’ячеслав Негода, голова Закарпатської облради Михайло Рівіс, голова ОДА Геннадій Москаль, керівники районів краю та структурних підрозділів облдержадміністрації, які долучені до робочої групи з розроблення проекту Стратегії розвитку гірських територій Закарпатської області на 2019-2023 рр.

В’ячеслав Негода поінформував, що проект Концепції розвитку гірських територій підготовлено робочою групою з аналізу проблемних питань гірських територій та направлено в регіони на погодження. Наступним кроком після схвалення Концепції має бути створення законодавчої основи для належної реалізації відповідних завдань.

– Ухвалення цих документів потребує ще певного часу, хоча ми рухаємося швидко. Однак регіони, які мають такі переваги, як гірські населені пункти, вже сьогодні можуть зробити певні кроки, не чекаючи прийняття нормативної бази. Вже сьогодні в областях можуть переглянути регіональні стратегії розвитку та визначити в цих документах серед пріоритетів – створення умов для розвитку гірських та високогірних населених пунктів. Ресурсне забезпечення цих питань також вже зараз можна спланувати на 2019 рік при підготовці обласних бюджетів. Більше того, частину чи половину коштів, які область отримує з Державного фонду регіонального розвитку, вона може спрямовувати на проекти розвитку гірських територій. Це важливо робити вже зараз, не відкладаючи у довгий ящик. Моя пропозиція до Чернівецької, Львівської, Закарпатської та Івано-Франківської областей – на найближчі років п’ять зробити пріоритетними завданнями вирішення проблем гірських територій, – наголосив перший заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ.

Він також зосередив увагу присутніх на різноманітних існуючих інструментах розвитку гірських територій, в тому числі Європейського Союзу, наголосивши на відсутності практики в інших країнах за аналогією з українською, яка створює перешкоди для притоку інвестицій на території гірських населених пунктів.

– Наше завдання – створити належну інфраструктуру і створити робочі місця. Це спільна відповідальність державної, регіональної та місцевої влади. Необхідно «об’єднувати» бюджети державний, обласний і бюджет громад, інакше нічого не вийде. Гірські території – це переваги чотирьох українських регіонів і цими перевагами необхідно мудро розпорядитися», – підкреслив В’ячеслав Негода.

Михайло Рівіс зазначив, що нині необхідно лобіювати перед ЄС дієві інструменти розвитку Карпатського регіону, як це відображено у Дунайській та Альпійських макростратегіях, а також розробити стратегічні інвестиційні проекти з відповідним співфінансуванням, як це вже запроваджено через обласні програми транскордонного співробітництва між Закарпаттям та Височиною, Пардубицьким, Устецьким чеськими крами. В основу проектів з розвитку Карпатського регіону мають увійти найбільш оптимальні соціальні, екологічні та інфраструктурні проблеми, які є насамперед актуальними для гірських районів. Це і збереження історичної та культурної спадщини, охорони навколишнього середовища, розвитку дорожньої та туристичної інфраструктури, поводження з твердими побутовими відходами тощо.

Він також підкреслив, що зі свого боку, обласна рада приділяє особливу увагу налагодженню і розвитку транскордонних і прикордонних зв’язків для подальшого економічного розвитку територіальних громад, особливо гірських районів, поліпшення їх інвестиційного клімату, розвитку туристичної галузі, повідомляє Прес-служба Закарпатської облради.

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах