Закарпатські депутати розглянуть програму для посилення адресної підтримки соціально вразливих верств населення краю
У ході 13-ї сесії облради сьомого скликання обласні обранці затверджуватимуть Регіональну програму «Турбота» щодо посилення соціального захисту громадян на 2019 – 2021 роки». Відповідний проект документу заздалегідь оприлюднений на офіційному сайті.
Мета програми – реалізація державної політики у сфері соціального захисту населення Закарпатської області, надання матеріальної допомоги громадянам, які внаслідок недостатнього матеріального забезпечення потребують соціальної підтримки. Адже одним із першочергових завдань органів виконавчої влади та місцевого самоврядування є розвиток системи соціального захисту населення, підвищення добробуту громадян. Держава вживає заходів щодо підвищення соціального захисту окремих категорій населення, однак це не вирішує проблеми соціального характеру у повному обсязі. Негативні наслідки економічних проблем відчувають у першу чергу незахищені верстви населення.
Упродовж останніх років в області зроблено конкретні кроки щодо стабілізації рівня життя, спрямовані на посилення адресної матеріальної підтримки соціально вразливих верств населення за рахунок коштів обласного бюджету.
Зазначені факти свідчать про необхідність продовження практики матеріальної підтримки найменш соціально захищених мешканців Закарпатської області в рамках цієї Програми. Зокрема, у наданні матеріальної допомоги малозабезпеченим, непрацездатним, важкохворим громадянам, багатодітним і неповним сім’ям, громадянам похилого віку, ветеранам війни та праці, особам з інвалідністю, у тому числі дітям з інвалідністю, а також учасникам антитерористичної операції минулих років, пораненим, травмованим учасникам антитерористичної операції та операції Об’єднаних сил (або одному з членів їх сімей), сім’ям загиблих (померлих) мешканців Закарпатської області – учасників антитерористичної операції та операції Об’єднаних сил, внутрішньо переміщеним особам, іншим громадянам, які внаслідок недостатнього матеріального забезпечення потребують соціальної підтримки; фінансовій підтримці громадських організацій осіб з інвалідністю та ветеранів, інших громадських об’єднань; фінансуванні інших заходів соціального захисту населення області.
Матеріальна допомога надається на підставі заяв громадян, поданих через обласну державну адміністрацію, обласну раду, депутатів обласної ради, а також на підставі розпоряджень голови обласної державної адміністрації та розпоряджень голови обласної ради.
Фінансування заходів Програми здійснюється за рахунок коштів, передбачених для її реалізації в обласному бюджеті на відповідний бюджетний період. Орієнтовний обсяг фінансування Програми становить 63426,6 тис. гривень, в тому числі у 2019 році – 20617,2 тис. гривень, у 2020 році – 21142,2 тис. гривень, у 2021 році – 21667,2 тис. гривень.
Прес-служба Закарпатської облради
Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.
Підписатися