Власники нерухомості поповнили місцеві бюджети Закарпаття на понад 28,3 млн грн
У Головному управлінні ДФС у Закарпатській області інформують, що таку суму сплачено платниками цьогоріч протягом січня-липня, що у порівнянні з аналогічним періодом минулого року більше на майже 13 млн грн. Такого результату досягнуто за рахунок розширення інформації про об’єкти нерухомості, необхідної для розрахунку податку, отриманої як від органів державної реєстрації прав на нерухоме майно, так і від громадян за результатами звірок даних, – повідомляють у відомстві.
Більшу частину загальної суми сплачено юридичними особами – 19,7 млн грн, що на 6,2 млн грн більше, ніж у січні-липні 2017 року. Фізичні особи направили до бюджету понад 8,5 млн грн, забезпечивши збільшення надходжень на 6,8 млн грн.
Фахівці органів ДФС Закарпаття переконані, що в умовах децентралізації, сплачені до бюджетів місцевих громад податки є джерелом фінансування соціальної сфери, фінансовим підґрунтям для розвитку інфраструктури та реалізації планів економічного розвитку адміністративно-територіальних одиниць.
В Головному управлінні ДФС області нагадують, що платниками податку на нерухомість є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об’єктів житлової або нежитлової нерухомості.
Обчислення суми податку з об’єктів житлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних осіб, здійснюється органами фіскальної служби за місцем податкової адреси власника такої нерухомості.
Податкові повідомлення-рішення із зазначеною сумою податку та реквізитами для сплати надсилаються (вручаються) громадянам до 1 липня поточного року.
Нараховану суму податку фізичній особі необхідно сплатити протягом 60 днів з дня отримання повідомлення-рішення.
У разі виявлення розбіжностей між даними контролюючих органів та даними, підтвердженими платником податку на підставі оригіналів відповідних документів, зокрема документів на право власності, контролюючий орган за місцем проживання (реєстрації) платника податку проводить перерахунок суми податку і надсилає (вручає) йому нове податкове повідомлення-рішення.
Громадянин може провести таку звірку протягом 60 днів з дня отримання податкового повідомлення-рішення.
Юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого цього ж року подають до фіскальних органів області за місцезнаходженням об’єкта/об’єктів оподаткування декларацію з розбивкою річної суми рівними частками поквартально, інформує ДФС у Закарпатській області
Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.
Підписатися