На Закарпатті можуть з’явитися 12 нових ЦНАПів по Програмі «U-LEAD з Європою»
12 Закарпатських об’єднаних територіальних громад, громад, що перебувають в процесі створення, центрів майбутніх ОТГ планують подати заявки для участі в другому раунді відбору учасників Фази Впровадження напряму з покращення якості надання адміністративних послуг для населення Програми «U-LEAD з Європою».
У середу, 1 серпня, голови органів місцевого самоврядування, а також представники Перечинської РДА взяли участь у воркшопі, присвяченому підготовці заявок на конкурс Програми «U-LEAD з Європою». Захід організував Закарпатський ЦРМС.
Учасників воркшопу привітав Іван Дем’янчук, директор Закарпатського ЦРМС. Він розказав присутнім про Програму «U-LEAD» та розповів про можливості, які вона дозволяє реалізувати в напрямку надання адміністративних послуг. Нагадаємо, до 2020 року Програма планує створити та модернізувати до 600 ЦНАПів у всіх регіонах України. При цьому громади зі свого боку повинні переобладнати або збудувати приміщення, згідно з усіма вимогами до сучасних Центрів надання адміністративних послуг. U-LEAD забезпечує ЦНАПи обладнанням та меблями, проводить навчання персоналу, надає спеціальні види допомоги (наприклад, мобільний ЦНАП) тощо.
Докладніше з умовами участі присутніх ознайомив Павло Рябоконь, радник з муніципальних послуг Закарпатського ЦРМС. Він, зокрема, докладно розповів, як заповнювати заявку та що враховувати при цьому, щоб взяти участь у Програмі.
Також за допомогою skype-зв’язку участь у воркшопі взяли регіональні експерти Програми «U-LEAD з Європою». Вони акцентували свою увагу на вимогах, які потрібно врахувати під час переобладнання чи будівництва приміщень: ЦНАП повинен бути максимально доступний для відвідувачів, зокрема для людей з інвалідністю, він має надавати широкий спектр послуг, зокрема додаткові та супутні послуги. Важлива також зручність розташування. В ідеалі – в одній будівлі з місцевими органами влади, або неподалік.
Учасників воркшопу найбільше цікавили питання, що стосуються роботи персоналу: які вимоги ставляться до адміністратора, скільки потрібно робочих місць, як набирати персонал, коли бракує грошей і чи можна в такій ситуації залучати до роботи посадовців в якості адміністраторів. Виявилося, що Програма сама спонукає органи місцевого самоврядування залучати до роботи в ЦНАПах чинних працівників органу місцевого самоврядування, щоб не довелося створювати багато додаткових місць.
Цікавила учасників і прив’язка конкурсу до Перспективного плану, якого у Закарпатській області немає. Експерти пояснили, що це питання регулюється за допомогою договорів про міжмуніципальне співробітництво. У Мінрегіоні є бачення потенційних центрів Закарпатських ОТГ, крім того у міністерстві знають про специфічну ситуацію в області, тому ставляться до цього з розумінням. Головне – мати власне бачення розвитку та проявити ініціативу.
Заявки на участь у другому раунді конкурсу приймаються до 31 серпня цього року.
Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.
Підписатися