За нелегальних працівників підприємцям доведеться сплатити понад 600 тисяч штрафу
Аби уникнути відповідальності за виявлених працівників, які виконують певні обов’язки нелегально, окремі спритні підприємці користуються тим, що про укладення договорів цивільно – правового характеру із фізичними особами не потрібно повідомляти державні органи. Адже це питання не регулюється статтею 24 КЗпП. Таким чином цивільну-правову угоду можна швиденько укласти і заднім числом. До чого нерідко й вдаються деякі недоброчесні роботодавці.
«Правда, тут потрібно враховувати один момент: такі договори укладаються на виконання робіт (надання послуг), що носять разовий характер, і це їх ключова умова, – каже перший заступник начальника Управління Держпраці у Закарпатській області Василь Грицик. – Але буває так, що підприємці, приймаючи працівника за ЦПУ, доручають йому виконувати роботу протягом певного часу. При чому, людина має конкретне робоче місце, дотримується режиму роботи закладу, не має права самовільно залишити робоче місце, виконує вказівки роботодавця і т.д. У такому випадку відбувається підміна трудового договору».
Приватний підприємець з Берегова, який уклав договір з іншою фірмою про здійснення пасажирських перевезень, також залучав до роботи трьох осіб на умовах цивільно-правових відносин. Останні працювали водіями пасажирських автобусів. У ході інспекційного відвідування, яке провели посадовці Управління Держпраці у Закарпатській області, вдалося встановити, що вказані особи дотримувалися графіку роботи, оскільки протягом місяця доставляли пасажирів до конкретного населеного пункту у чітко визначений час. Тобто вони фактично, кажучи мовою закону, здійснювали трудову функцію водіїв.
Отож відповідно до абзацу 2 частини 2 статті 265 КЗпП України на підприємця накладено штраф у розмірі 335070 грн.
Інший приватний підприємець, власниця крамниці продажу мобільних телефонів з Ужгорода, залучила до виконання обов’язків продавців-консультантів трьох осіб взагалі без жодного оформлення з ним трудових відносин. Під час інспектування останні повідомили інспекторам що прийняті на роботу як стажери.
Власниця крамниці пояснила: вказані молоді люди справді були якийсь час присутні в приміщенні торговельного закладу, але з метою обговорення їх подальшого стажування, жодних договорів з ними не оформлялося і заробітну плату вони нібито не отримували.
Відповідно до ч.3 ст.24 КЗпП України, працівник не може бути допущений до роботи без укладення з ним трудового договору, належним чином оформленим. Тому на підставі абзацу 2 частини 2 статті 265 КЗпП України на фізичну особу підприємця накладено штраф у розмірі 335070 грн.
Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.
Підписатися