Депутати Закарпатської облради вважають за необхідне законодавчо врегулювати порядок здійснення кредитування суб’єктів підприємницької діяльності малого та середнього бізнесу
На жаль, в Україні склалась така ситуація, коли ставки відсотків за кредитами бізнесу завищені в декілька разів порівняно з розвиненими країнами, що веде до негативних наслідків для малого та середнього бізнесу.
Під час 11-ї сесії облради депутати планують звернутися до Уряду, Парламенту та Національного Банку України щодо визначення порядку кредитування в Державній програмі підтримки розвитку малого та середнього підприємництва в Україні для суб’єктів малого та середнього підприємництва зі встановленням кредитної ставки 3-5 відсотків річних, повідомила “Карпатському об’єктиву” прес-служба Закарпатської облради.
Відповідний проект рішення оприлюднено на сайті облради.
У документі сказано: «Ми, депутати Закарпатської обласної ради, звертаємося стосовно необхідності законодавчого врегулювання питання порядку здійснення кредитування суб’єктів підприємницької діяльності малого та середнього бізнесу в Україні.
Процес інтеграції України в Європейське співтовариство потребує нових підходів до використання економічного, людського та природно-ресурсного потенціалу, що забезпечує досягнення нового рівня ефективності, конкурентоспроможності економіки та якості життя населення. Підприємницька діяльність є фундаментом економічного розвитку, вирішення соціальних проблем, подолання бідності та покращання рівня життя мешканців.
Державна політика розвитку малого та середнього підприємництва реалізується за допомогою цільових програм розвитку малого і середнього підприємництва. Ставки по кредитах – дуже важливий фінансово-економічний індикатор, який визначає стан економіки країни, її потенціал розвитку та зрілість фінансової системи країни. Рівень ставки кредитування має велике значення для розвитку економіки. Насамперед кредити важливі для малого та середнього бізнесу, оскільки завдяки кредитам підприємці можуть формувати та збільшувати свої оборотні кошти, а також купувати основні засоби або брати їх у лізинг. Занадто високі ставки кредитування означатимуть необхідність віддавати значну частку прибутку на оплату відсотків по кредиту, що зменшуватиме рентабельність. Це призведе до відмови від кредитів та уповільнення економічного розвитку як окремих суб’єктів малого та середнього підприємництва, так і економіки в цілому. Високі ставки по кредитах впливають на споживання, особливо це стосується дороговартісних товарів, зокрема транспортних засобів, обладнання тощо.
На жаль, в Україні склалась така ситуація, коли ставки відсотків за кредитами бізнесу завищені в декілька разів порівняно з розвиненими країнами (для прикладу в європейських країнах кредитна ставка становить 3-5% річних, що дає можливість для розвитку бізнесу), що веде до негативних наслідків для малого та середнього бізнесу. Особливо це помітно в умовах економічної кризи, коли малий та середній бізнес ледь виживає, тому сплачувати відсотки за кредитами просто не в змозі, оскільки в такому разі рентабельність бізнесу стає від’ємною.
Отже, зниження відсоткової ставки за кредитами може дати імпульс для пожвавлення економіки, стимулювати розвиток малого та середнього підприємництва, а також суттєво підвищить інвестиційну привабливість капіталовкладень в Україну з боку іноземних інвесторів», – зазначено у проекті звернення.
Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.
Підписатися