10309
14:41 25.032018

Учні шкільного лісництва ДП "Ужгородський держлісгоп" закликають дотримуватись правил поведінки в лісі

Економіка 2896

На території Ужгородського лісгоспу з інформаційною та агітаційною метою встановлено нові стенди, в яких йдеться про правила поведінки в лісі та поводження з вогнем. Адже засмічення лісів – це лихо та шкода для довкілля. Тому лісівники закликають усіх, хто перебуває в лісі, не залишати там сміття, а ще – з розумінням ставитися до праці інших

29571107_1888591481214746_5789616398740689540_nПотрібно пам’ятати, що кожен з нас йде в ліс не останній раз, тож варто поводитися так, аби наступне відвідування було приємним та затишним.

Поважне, бережливе ставлення до природи – одне з правил поведінки цивілізованої і культурної людини. Ось тепер учні шкільного лісництва ДП “Ужгородський держлісгоп” взяли ініціативу в свої руки та закликають усіх людей, під час відпочинку на природі дотримуватись наступних елементарних правил:

Пам’ятайте, що прогулюючись в лісі, Ви знаходитеся в гостях у вірного друга – Природи.

Не засмічуйте ліс, стежки, місця відпочинку. Сміття викидайте тільки в урни, або забирайте з собою.

Не розбивайте пляшок, банок. Папір не згниває два роки, а скло може поранити людину і через 100 років.

Подумайте про красу природи, не зіпсованої вашими прогулянками, про благополуччя своє і тих, хто прийде у ліс після Вас.

Уникайте будь-яких, навіть найменших пошкоджень рослин у лісі.
Не залишайте своїх «автографів» на корі дерев, бо це ранить їх і призводить до загибелі.

Пам’ятайте, що ліс, який росте навколо міст і сіл, це зелений щит, фабрика кисню, фітонцидів, електричко заряджених частинок повітря, інших біологічно активних цілющих речовин.

29511379_1888591817881379_7968605105889431621_n

Не зривайте квітів у лісах, багато з них занесені до Червоної книги.

Ніколи не забувайте, що маленька іскорка, вуглик чи недопалок здатні викликати велику пожежу, в котрій може загинути багато рослин і представників тваринного світу, адже для них пожежа – це вірна смерть.

Бережливо ставтеся до всіх тварин. Корисні й жаби, котрі знищують шкідливих комах, і гадюки – вони вороги мишей, і черв’яки – розпушувачі ґрунту. Відштовхуючий зовнішній вигляд тварини, страх перед нею не можуть бути підставою для переслідування чи знищення. Ходіть тільки стежками, бо, виходячи за їх межі, ви ненароком можете розчавити живу істоту, пошкодити коріння, цибулини рослин, особливо ранньою весною, коли грунт перезволожений.

Не зачіпайте гнізд, нірок, не порушуйте їхнє маскування. Немічне маленьке звірятко або пташку залиште там, де ви їх побачили. Про них краще подбають їхні батьки, ніж це можете зробити ви.

Бережіть мурашок – лісових санітарів. Протягом року вони винищують до 250 кг шкідників на одному гектарі лісу.

Виходячи на прогулянку до лісу, не принаджуйте за собою бродячих собак та не беріть своїх домашніх улюбленців. Вони відлякують звірів, котрих ви змогли б побачити, можуть нанести їм шкоду, особливо молодим беззахисним мешканцям лісу.

29542714_1888591697881391_4055720127144929354_n

Пам’ятайте також, що в нашому краї зареєстровані випадки сказу та трихінельозу серед диких тварин. Собаки теж хворіють на цю абсолютно смертельну недугу. Не контактуйте з бездомними собаками, кішками. Науці відомо більше 200 захворювань, якими можна заразитися від тварин.
Пам’ятайте, що зайшовши в ліс, ви вторгаєтесь в чуже житло. Не вмикайте радіоприймачів, магнітофонів, не кричіть, не порушуйте галасуванням загадкової й таємничої тиші і ви насолоджуватиметеся співом птахів, а може побачите й дику тварину.

Якщо вам дуже пощастить і ви зустрінете дикого хижака, не панікуйте, не тікайте, але й не проявляйте надмірної цікавості, а спокійно, не змінюючи швидкості, без суєти обходьте їх стороною. Не чіпайте дитинчат диких звірів чи птахів, їхні батьки можуть через це напасти на вас.
Не розводьте багаття у лісі та біля лісу у пожежонебезпечний період – це може призвести до лиха.

Будь-які дії, які шкодять природі, порушують екологічну рівновагу, що склалася в процесі її розвитку. Пошкодження найменшої ланки біоценозу руйнує гармонію, яка існувала тисячоліття.

Будьте безкомпромісними до губителів природи! Охорона природи, примноження її багатств – громадськокорисна діяльність високопорядних, культурних людей.

Природа – комора здоров’я і джерело життя. Потрібно бережливо використовувати і поповнювати її. Збереження природи – наш обов’язок перед наступними поколіннями людей, Ужгородський Держлісгосп.

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах