32254
18:07 17.042026

Податківці Ужгорода розповідають громадянам про декларування іноземних доходів

Економіка 173

Працівники Ужгородської ДПІ ГУ ДПС у Закарпатській області на постійній основі проводять роз’яснювальну роботу серед платників податків щодо порядку декларування доходів, отриманих у 2025 році. Так, зокрема, напередодні була надана консультація щодо  можливості уникнення подвійного оподаткування громадянами, які здійснюють діяльність за кордоном.

Україна має угоди з багатьма країнами світу про уникнення подвійного оподаткування. Відповідно, не всі іноземні доходи підлягають оподаткуванню та декларуванню. Так, якщо громадянин України офіційно працює і сплачує податки за місцем проживання за кордоном, повторно сплачувати їх не потрібно. Суми сплаченого за кордоном податку будуть зараховані в Україні в рахунок зменшення зобов’язання з податку на доходи фізичних осіб.

Не декларуються кошти та не сплачуються податки в Україні, якщо фізична особа – резидент України отримала:

– матеріальну допомогу від іноземних держав, державних фондів або благодійних організацій у зв’язку з війною;

– допомогу від іноземних держав, державних фондів або благодійних організацій членам сім’ї першого ступеня споріднення, постраждалим від російської агресії.

Якщо були отримані інші доходи за кордоном, наприклад, заробітна плата, дохід від фрілансу, то так – такі доходи необхідно задекларувати в Україні.

Податки, які вже сплачені за кордоном, можна зарахувати в Україні. Для цього потрібно звернутися за довідкою до податкової служби іншої країни.

У довідці має бути така інформація:

– скільки податку сплачено;

– з якого доходу.

Довідку слід легалізувати (якщо міжнародний договір не передбачає інакше).

Сума зарахування не може перевищувати розмір податку, який мав би бути сплачений в Україні.

Хто має подавати податкову декларацію про майновий стан і доходи?

Резиденти України, якщо отримували доходи за межами митної території України.

Будь-які іноземні доходи включаються до загального річного оподатковуваного доходу і оподатковуються на загальних підставах. Якщо дохід отримано у валюті або у вигляді інших активів, його перераховують у гривні за курсом НБУ на дату отримання.

Довідково: адреса Центру обслуговування платників Ужгородської ДПІ ГУ ДПС у Закарпатській області: Закарпатська обл., м. Ужгород, вул. О. Духновича, 2.

За матеріалами Ужгородської ДПІ ГУ ДПС у Закарпатській області

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Новини
В Ужгороді відзначили День пожежної охорони
19:51
Учні ужгородського ліцею «Лідер» вчилися правил безпеки разом з рятувальниками
19:45
Ветеран із Донеччини відкрив рибний магазин в Ужгороді завдяки Службі зайнятості
19:01
Дерев’яна синагога з Великих Ком’ят стане частиною експозиції обласного музею просто неба
18:58
Сакури, що єднають: в Ужгороді стартував благодійний «Сакура фест – 2026»
18:40
Податківці Ужгорода розповідають громадянам про декларування іноземних доходів
18:07
Деклараційна кампанія 2026: Скільки треба заплатити податків при отриманні спадщини
17:45
Фахівці ГУ ДПС у Закарпатській області поділились досвідом зі студентами правниками
17:33
Зміни в організації руху на вулиці Закарпатській в Ужгороді
17:01
На Тячівщині завершили розслідування схеми з фіктивного працевлаштування військовозобов’язаних до ліцею для уникнення мобілізації
16:38
Всі новини