25839
09:49 27.062022

На ринках Ужгорода вже продають яфини

Економіка 4610

На календарі 27 червня, а на ринках Ужгорода та по Інтернету продають яфини вже тиждень. Чорні цілющі ягоди назбирали на Перечинщині. За літр правлять 120-160 грн.

– Сезон яфин відкрили мої онуки, донька та зять 20 червня. Збирали руками за селом Вільшинки. Всі разом назбирали відро. На полонині ще зелені, – розповіла пані Марія кореспонденту «Карпатського об’єктива». Жінка торгує дарами природи біля хімічного факультету. Літр продає за 140 грн. Каже, що цього року ягоди швидше достигли, як зазвичай, бо надворі сонячна погода, спекотно.

Наразі та торговицях обласного центру в наявності є всі види ягід: суниця, полуниця, малина, порічки, чорна смородина, лохина. Ціни різні – кожен продає, як хоче і може.

Останні два тижні суниця має сталу ціну: сто гривень за півлітровий пластиковий стаканчик. Півлітру городньої малини можна купити за 50 грн. Серед покупців попитом користується чорна смородина. Люди купують по декілька літрів. Готують джем, закатують на компот. Кремезний чоловік пенсійного віку літр чорної смородини продає за 60 грн., на 20 грн. дешевше, як інші продавці. Каже, слава Богу, вродило: зібрав два відра, буде ще чотири.

Полуниці ще досить багато. Відбірна – по 80 за кг, дрібна – 45-50.

Найдорожча ягода – лохина. Кілограм – 400 грн.

Тетяна ГРИЦИЩУК, фото автора

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Головне