24478
15:01 24.012022

Податківці Закарпаття нагадали, для кого РРО є обов’язковим з 1 січня 2022 року

Економіка 970

ДПІ у місті Ужгороді: із 1 січня 2022 року РРО/ПРРО обов’язкові для використання платниками єдиного податку 2–4 груп, які проводять готівкові розрахунки: із 1 січня 2022 року РРО/ПРРО обов’язкові для використання платниками єдиного податку 2–4 груп, які проводять готівкові розрахунки.

Державна податкова інспекція у м.Ужгороді ГУ ДПС у Закарпатській області звертає увагу підприємців – платників єдиного податку II-IV груп на необхідність обов’язкової реєстрації РРО/ПРРО у контрольних органах з метою дотримання вимог чинного законодавства України.

Електронний кабінет платника податку надає можливість подання суб’єктами господарювання заяв для реєстрації РРО/ПРРО (за формою № 1-РРО або № 1-ПРРО) в режимі онлайн.

Застосування РРО/ПРРО залишається не обов’язковим для ФОПів – платників єдиного податку:

1 групи;

2–4 груп, яким дозволено замість РРО/ПРРО використовувати розрахункові книжки та книги обліку розрахункових операцій (РК та КОРО).

Водночас при продажу товарів (крім підакцизних) на території села ФОПам дозволено не використовувати РРО/ПРРО за умови використання РК та КОРО (рахункові книги) якщо:

– річний обсяг розрахункових операцій не перевищує 167 МЗП (у 2022 році – 1,09 млн грн) на один структурний (відокремлений) підрозділ;

– така торгівля не здійснюватиметься в одному торговельному об’єкті, де також продаються підакцизні товари;

–такими ФОП не здійснюється дистанційна торгівля, в тому числі через мережу Інтернет;

–сільськими радами та радами об’єднаних територіальних громад не прийнято рішення про обов’язкове застосування РРО/ПРРО на території відповідних громад.

– Водночас скасовано можливість не використовувати РК та КОРО при наданні послуг хімчистки, страхування та наданні туристичних та екскурсійних послуг.

Також підприємцям наголошують, що за порушення вимог Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» при проведенні розрахункових операцій з використанням РРО/ПРРО або розрахункових книжок на неповну суму вартості товарів або послуг; непроведенні розрахункових операцій через РРО/ПРРО з фіскальним режимом роботи; невидачі (в паперовому вигляді та/або електронній формі) відповідного розрахункового документа або проведення її без використання розрахункової книжки на окремому господарському об’єкті такого суб’єкта господарювання застосовуються фінансові санкції, передає Ужгородська міська рада.

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Головне