24081
13:27 12.112021

Закарпатці можуть включити витрати на оплату допоміжних репродуктивних технологій до податкової знижки

Економіка 1324

Фахівці Головного управління ДПС у Закарпатській області інформують громадян про можливість включення до податкової знижки витрат на оплату допоміжних репродуктивних технологій.

До податкової знижки включаються фактично здійснені протягом звітного податкового року платником податку витрати, підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами, зокрема, квитанціями, фіскальними або товарними чеками, прибутковими касовими ордерами, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і особу, яка звертається за податковою знижкою (їх покупця (отримувача), а також копіями договорів за їх наявності в яких обов’язково повинно бути відображено вартість таких товарів (робіт, послуг) і строк оплати за такі товари (роботи, послуги).

Підстави для нарахування податкової знижки із зазначенням конкретних сум відображаються платником податку у річній податковій декларації про майновий стан і доходи, яку платнику необхідно подати не пізніше 31 грудня включно наступного за звітним податкового року.

Податкову декларацію громадяни можуть подавати в один із таких способів (за вибором) :

– особисто або уповноваженою на це особою;

– поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;

– в електронній формі за допомогою Електронного кабінету платника https://cabinet.tax.gov.ua/.

Податківців звертають увагу, якщо платник податку до кінця 2021 року не скористається правом на нарахування податкової знижки за наслідками 2020 року, таке право на наступні податкові роки не переноситься.

Крім того у податковому відомстві нагадують, що перелік витрат, дозволених до включення до податкової знижки, визначено у п. 166.3 ст. 166 Податкового кодексу України. Зокрема, до даного переліку включається сума витрат платника податку на оплату допоміжних репродуктивних технологій згідно з умовами, встановленими законодавством, але не більше ніж сума, що дорівнює третині доходу у вигляді заробітної плати за звітний податковий рік (пп. 166.3.6 п. 166.3 ст. 166 ПКУ).

Порядок застосування допоміжних репродуктивних технологій в Україні затверджено наказом Міністерства охорони здоров’я від 09.09.2013 р. № 787 із змінами та доповненнями.

Про це інформує ДПС у Закарпатській області.

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Головне