23811
22:57 18.102021

Для чого територіальним громадам потрібні 65% ПДФО та що це дасть для Закарпаття

Економіка 1373

На сьогодні активно обговорюється питання збільшення відсотку зарахування ПДФО до бюджетів територіальних громад до 65%. Прийняття відповідних змін принесе громадам Закарпаття додатково 300 млн грн.

Юлія Траньович, консультантка з бюджетних питань Закарпатського РВ Асоціації міст України розповідає, що восени минулого року був прийнятий важливий закон для місцевого самоврядування – Закон України №907-IX, яким було закріплено доходи і видатки для новостворених територіальних громад в обсягах, що були у міст обласного значення, в тому числі 60% ПДФО. Прийняття цього закону було необхідним у зв’язку з новим адміністративно-територіальним устроєм, і стало фундаментом для формування фінансово спроможних громад та підвищення добробуту жителів незалежно від їх місця проживання (в селі, селищі чи місті). В результаті реформа децентралізації суттєво змінила не тільки дохідну частину бюджетів громад, але і їх видаткове навантаження.

Чому пішла мова про необхідність збільшення відсотку зарахування ПДФО до бюджетів місцевого самоврядування? – Причин можна перерахувати багато. Ще протягом 2014-2020 років державою перекладено на органи місцевого самоврядування ряд видатків. Зокрема, це утримання закладів профтехосвіти, фінансування державних соціальних гарантій (наприклад, на пільговий проїзд та зв’язок), виплату заробітної плати непедагогічним працівникам закладів середньої освіти, фінансування комунальних послуг та енергоносіїв закладів охорони здоров’я. Щорічно недофінансовуються делеговані державою повноваження та скорочуються обсяги трансфертів (наприклад, додаткової дотації на утримання закладів освіти та охорони здоров’я.

Наразі Асоціація міст України лобіює збільшення частки ПДФО для бюджетів громад із 60% до 65%, але наголошує, що це тільки компроміс, а реальна потреба є значно більшою.

У разі збільшення частки ПДФО на 5% для територіальних громад Закарпатської області додатковий ресурс складе 300 млн грн, інформує Закарпатське РВ АМУ .

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Головне