23676
14:52 24.092021

НСЗУ виплатила ковідним лікарням Закарпаття 6,1 млн грн за серпень

Економіка 2935

Впродовж серпня цього року на Закарпатті госпіталізували 98 пацієнтів з коронавірусом. Це вдвічі пацієнтів більше, ніж у липні, за даними Електронної системи охорони здоров’я.

Лікування пацієнтів з COVID-19, як і раніше, оплачує Національна служба здоров’я. Для пацієнта медична допомога у стаціонарі є безоплатною.

Скільки лікарень на Закарпатті надають допомогу пацієнтам з COVID-19?

У серпні на Закарпатті 8 лікарень мали договір з Національною службою здоров’я України на стаціонарну допомогу пацієнтам з коронавірусом. Усі медзаклади отримали оплати за надані послуги.

Медзаклади, які входять у визначений перелік для госпіталізації пацієнтів з коронавірусом, отримують кошти в залежності від того, скількох пацієнтів пролікували та скільки медичних команд залучені до лікування пацієнтів.

За послуги, надані пацієнтам з коронавірусом у серпні, Національна служба здоров’я сплатила медичним закладам Закарпаття понад 6,1 мільйони грн.

Загалом у серпні на Закарпатті 98 пацієнтів потребували госпіталізації.

Скільки коштує лікування одного пацієнта?

В середньому за лікування у стаціонарі одного пацієнта з коронавірусом у серпні з державного бюджету було оплачено майже 27 тис. грн.

На одну медичну команду, яка надає допомогу пацієнтам в стаціонарі, медичний заклад отримує в місяць 554 тис грн.

Крім кількості команд, оплата залежить від інтенсивності роботи закладу та навантаження на медичних працівників. Якщо навантаження на медичну команду менше ніж 10 пацієнтів у місяць – оплата буде меншою. Якщо більше ніж 30 пацієнтів – більшою. Для цього використовуються коригувальні коефіцієнти.

Наприклад, якщо в місяць навантаження на одну медичну команду становить менше, ніж 10 пацієнтів, коефіцієнт становить – 0,379. Тобто замість 554 тисячі на команду виплачують майже 210 тис грн на місяць.

Якщо в місяць навантаження на одну медичну команду становить понад 30 пацієнтів, коефіцієнт збільшується в півтора рази і більше.

Держава виділяє достатньо коштів, щоб пацієнти, які потрапили в лікарню, отримали допомогу належної якості і не платили за це з власної кишені.

Що входить в безоплатну допомогу пацієнтам з COVID-19?

Нагадаємо також, що входить у перелік безоплатної допомоги пацієнтам з коронавірусом у стаціонарі. Це зокрема:

  • первинний огляд та тестування на COVID-19;
  • необхідні інструментальні та лабораторні дослідження, такі як розгорнутий клінічний аналіз крові, біохімічний аналіз крові, коагуляційний гемостаз, глюкоза, бактеріологічні та інші;
  • медична допомога відповідно до галузевих стандартів;
  • киснева підтримка, інтенсивна терапія та підключення до апаратів ШВЛ та ЕКМО;
  • медикаментозна терапія та знеболення за потреби. Усі ліки, передбачені національним протоколом лікування COVID-19 та Національним переліком лікарських засобів, включені до тарифу, за яким НСЗУ оплачує послуги медичних закладів;
  • моніторинг та корекція лікувальних заходів залежно від супутніх патологічних станів;
  • забезпечення цілодобового лікарського та медсестринського догляду.

Найефективнішим способом запобігти важкому перебігу коронавірусу і госпіталізації, є вакцинація. Зробити щеплення від коронавірусу можна у будь-якому зручному пункті щеплення. Це абсолютно безоплатно для пацієнта. Вакцинуватися можна без декларації з сімейним лікарем. Просто зателефонуйте на гарячу лінію з питань коронавірусу, оберіть пункт вакцинації та візьміть із собою паспорт. Вакцинація допоможе зберегти ваше життя і здоров’я. А також значно знизить витрати держави на лікування важких хворих. І ці кошти можна буде спрямувати на лікування інших пацієнтів, які цього потребують.

Про це інформує пресслужба НСЗУ.

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах