22995
17:44 3.062021

Середня зарплата закарпатця майже у двічі більша за мінімальну

Економіка 2048

Середня номінальна заробітна плата штатного працівника області у квітні 2021р. становила 11608 грн (в Україні – 13543 грн), що в 1,9 раза вище рівня законодавчо визначеного розміру мінімальної заробітної плати (6000 грн).

За рівнем зарплати Закарпаття випередили Тернопільська, Одеська, Черкаська, Луганська, Харківська, Хмельницька, Рівненська, Івано-Франківська, Вінницька, Львівська, Полтавська, Миколаївська, Дніпропетровська, Запорізька, Донецька, Київська області та м.Київ.

Традиційною для економіки залишається галузева диференціація заробітної плати. Найбільшою була заробітна плата працівників підприємств добувної промисловості і розроблення кар’єрів, підприємств з виробництва меблів, іншої продукції, ремонту і монтажу машин і устатковання, з виробництва готових металевих виробів, крім машин і устатковання, з виробництва автотранспортних засобів, причепів і напівпричепів та інших транспортних засобів, в установах фінансової та страхової діяльності, підприємств з виробництва електричного устатковання, з постачання електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря, з виробництва хімічних речовин і хімічної продукції та в установах державного управління й оборони; обов’язкового соціального страхування. Перевищення заробітної плати відносно середнього рівня по економіці області у зазначених видах діяльності становило 14,7–38,8%.

Водночас заробітна плата працівників у сфері тимчасового розміщування й організації харчування, надання інших видів послуг, підприємств з виготовлення виробів з деревини, виробництва паперу та поліграфічної діяльності, у галузі будівництва, у сфері оптової та роздрібної торгівлі; ремонту автотранспортних засобів і мотоциклів, мистецтва, спорту, розваг та відпочинку, у сфері адміністративного та допоміжного обслуговування, підприємств з виробництва харчових продуктів, напоїв і тютюнових виробів, організацій, що займаються операціями з нерухомим майном та підприємств з текстильного виробництва, виробництва одягу, шкіри, виробів зі шкіри та інших матеріалів не перевищувала 78% від середнього рівня по економіці області.

На 1 травня 2021р. заборгованість з виплати заробітної плати становила 9,8 млн.грн, – повідомляє начальник відділу аналізу даних демографічної та соціальної статистики ГУС у Закарпатській області Наталія Яцкулич.

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Головне