https://rx.ua
2169
14:46 16.092016

На кошти громадського бюджету в Ужгороді претендують 72 проекти

Економіка 1629

imagesЗавершився перший етап реалізації нового механізму залучення громади до розпорядження бюджетними коштами та визначення пріоритетів розвитку Ужгорода – запровадження громадського бюджету.

Як уже повідомлялося, на нещодавній сесії Ужгородської міської ради 3,5 мільйони гривень виділили для фінансування у наступному, 2017 році, проектів, які пріоритетними вважають мешканці міста. Протягом визначеного для подання пропозицій часу – з 15 серпня до 15 вересня – надійшло 72 проекти.

Чи не найбільше ініціатив пов’язані з дитячими майданчиками – реконструювати, оновити, встановити їх пропонують по всьому місту. Серед проектів також реконструкція вуличного освітлення Студентської набережної, капітальний ремонт вулиць, тротуарів, внутрішньоквартальних територій, відновлення зручних з’їздів з тротуарів на пішохідних переходах, облаштування загальноміського спортивного майданчика відкритого типу для занять «WorkOut» та «CrossFit» у Боздоському парку, створення центру професійного зростання для вчителів шкіл, 3D кінотеатру, облаштування велотоянок біля громадських будівель, реконструкція танцювального майданчика у Підзамковому парку, будівництво баскетбольного поля для учнів ЗОШ №19 і футбольного для ЗОШ №20, інклюзивно-природничий дитячий простір «Країна мрій», скорочення кількості безпритульних тварин, встановлення відеоспостереження на вулицях міста, встановлення тумб для афіш, онлайн-сервіс «Відкритий Ужгород», облаштування їдалень для безхатьків, встановлення меморіальної дошки одному з корифеїв закарпатського футболу на стадіоні «Авангард», придбання штучної ялинки, яка б використовуватися як головна міська, ремонт ліфта, вхідних дверей і заміну вікон у місцях загального користування багатоповерхових будинків тощо.

Ініціатива активних представників громади, зокрема депутата Миколи Сюська та громадського активіста Миколи Яцкова щодо долучення Ужгорода до міст, де започатковано залучення мешканців міста до використання зароблених громадою коштів через механізм громадського бюджету, отримала безумовну підтримку міського голови Богдана Андріїва. Серед ужгородців така можливість здобула широкий розголос і результат – 72 проекти – є яскравим прикладом необхідності консолідації громадськості та влади.

Довідково: громадський бюджет затверджено у містах обласного значення: Вінниці, Житомирі, Ужгороді, Запоріжжі, Івано-Франківську, Львові, Полтаві, Сумах, Черкасах, Чернівцях, Чернігові. На Закарпатті громадський бюджет затверджено у місті Перечин.

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Головне