https://rx.ua
21093
16:29 13.092020

У селі Гать на Берегівщині заснували спілку Егана Еде

Економіка 1355

На Закарпатті одна за одною створюються спілки Егана Еде, які об’єднують підприємців та фермерів – рушійну силу розвитку області. 10 вересня місцеві фермери заснували таку організацію і в селі Гать Берегівського району.

Під час заходу секретар з питань сільського господарства та місцевого самоврядування Товариства угорської культури Закарпаття (КМКС), голова Закарпатської туристичної ради Андраш Мештер підкреслив, що для керівництва ТУКЗ-КМКС надзвичайно важливо отримувати відгуки про діяльність Благодійного фонду «Закарпатський центр економічного розвитку «Еган Еде». Також очікують на пропозиції стосовно покращення ефективності його роботи. Саме це і є метою створення спілок. Пан Мештер також назвав важливою громадську підтримку запитів, надісланих до міністерства закордонних справ.

«Вважаю, що кожна родина відчуває вагомість отриманих у рамках відповідних програм коштів на розвиток бізнесу. Щодо окремих галузей, то в туристичній, наприклад, гостьові двори якісно покращилися, у сільськогосподарській фермери працюють не на старій, ще радянській техніці, а на сучасній, що значно полегшує їхню роботу. […] Багато молодих людей, які починають свій бізнес, відкривають такі підприємства, котрі було б неможливо створити без підтримки угорського уряду. Сподіваємося, що завдяки цьому молодь залишатиметься вдома та не емігруватиме», – підкреслив пан Мештер.

Відтак присутні обрали керівників спілки, зокрема її головою став Арнольд Геей. Він розповів нашому кореспонденту, що намагатимуться сприяти роботі в рамках майбутніх конкурсів шляхом розробки пропозицій. Відповідаючи на наше запитання, він пояснив, що на сьогодні в селі переважають заявки на розвиток сільського господарства, крім того, дедалі більше місцевих мешканців займаються туризмом, тож чимало заявок подають на розвиток бізнесу.

«Програма економічного розвитку посприяла значному покращенню життя підприємців, оскільки багато заявників отримали кошти і в селі відбулися позитивні зміни в розвитку сільського господарства. Це позитивно впливає і на місцевий бюджет, адже завдяки програмі маємо 22 нових підприємців», – розповів нашому виданню сільський голова Іштван Локіта, наголосивши, що Спілка Егана Еде – це своєрідний міст між закарпатськими підприємцями та Угорщиною.

Члени спілки обмінялися думками та досвідом, а також запропонували ідеї, як покращити роботу програми. Наприклад, багато хто вважає, що в її рамках добре було б мати можливість подавати заявки на купівлю вантажівок, адже це сприяло б транспортуванню товару.

CsA/Kárpátalja hetilap/Karpat.in.ua

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Головне