https://rx.ua
20824
19:24 13.082020

Експортерам рослинницької продукції варто знати і дотримуватися єдиних карантинних фітосанітарних вимогъ

Економіка 1150

Головне управління Держпродспоживслужби в Закарпатській області звертає увагу суб’єктів господарювання, які планують експортувати рослинницьку продукцію до країн Євразійського економічного союзу та КНР, на карантинні фітосанітарні вимоги країн-партнерів у міжнародній торгівлі.

Так, з 1 липня 2017 набрали чинності Рішення Ради Євразійської економічної комісії від 30.11.2016 №157 «Про затвердження Єдиних карантинних фітосанітарних вимог, які пред’являються до підкарантинної продукції та підкарантинним об’єктам на митному кордоні та на митній території Євразійського економічного союзу», №158 «Про затвердження єдиного переліку карантинних об’єктів Євразійського економічного союзу» та № 159 «Про затвердження Єдиних правил і норм забезпечення карантину рослин на митній території Євразійського економічного союзу», розміщені на офіційному сайті ГУ Держпродспоживслужби в Закарпатській області.

Тепер при здійснені експортних операцій, у випадку наявності вимог країни-імпорту щодо експорту об’єкту регулювання із зон, місць і (або) ділянок виробництва, вільних від певного карантинного організму, спеціалісти управління фітосанітарної безпеки ГУ ДПСС краю, за ініціативи суб’єкта господарювання, проводять офіційне встановлення та/або підтримання статусу місця виробництва чи  виробничої ділянки, вільних від регульованих шкідливих організмів чи одного шкідливого організму. Така процедура проводиться  відповідно до чинних норм Порядку офіційного встановлення та/або підтримання статусу місця виробництва або виробничої ділянки, вільних від регульованих шкідливих організмів, позбавлення такого статусу, його поновлення та інші умови офіційного встановлення місця виробництва або виробничої ділянки, затвердженого наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 07.08.2012 № 487.

Для цього слід направити листом пакет  документів, визначених вказаним наказом, на адресу ГУ Держпродспоживслужби в Закарпатській області (м.Ужгород, вул. Минайська, 39а).

До пакету документів входять:

1. Заява про встановлення та/або підтримання офіційного статусу місця виробництва або виробничої ділянки, вільних від регульованих шкідливих організмів.

2. Копія плану земельної ділянки (витягу з документації із землеустрою), на якій планується офіційне встановлення місця виробництва або виробничої ділянки, вільних від регульованих шкідливих організмів.

3. Копія документа, який засвідчує право власності або користування (в тому числі оренди) на земельну ділянку, на якій планується офіційне встановлення місця виробництва або виробничої ділянки, вільних від регульованих шкідливих організмів.

4. Документ, що підтверджує внесення плати за обстеження посівів сільськогосподарських культур, плодових культур, розсадників, промислових садів, присадибних ділянок та лісосмуг щодо виявлення карантинних організмів для надання та/або підтвердження статусу місця виробництва або виробничої ділянки на вимогу особи, що здійснює виробництво об’єктів регулювання, передбачених Законом України “Про карантин рослин”.

За результатами проведених заходів, пов’язаних зі встановленням та/або підтриманням статусу місця виробництва або виробничої ділянки, вільних від регульованих шкідливих організмів, відповідно до Порядку, присвоюється реєстраційний номер місцю виробництва або виробничій ділянці, вільних від регульованих шкідливих організмів.

Додаткову інформацію можна отримати, звернувшись до спеціалістів управління фітосанітарної безпеки ГУ Держпродпоживслужби в Закарпатській області за адресою: Ужгородський район, с. Оноківці, вул. Головна, 53.

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Головне