20615
12:33 13.072020

Виноградівщина отримала грант на реалізацію проєкту «Карпатська академія спадщини виноробства»

Економіка 8177

Виноградівська районна рада стала одним із 74 переможців (з 250 поданих заявок) і отримала грант на реалізацію проєкту «Карпатська академія спадщини виноробства». Про це повідомляють у Агенції регіонального розвитку Закарпатської області.

Історія виноградарства і виноробства у Карпатському регіоні має більш ніж тисячолітній досвід і робить винні традиції невід’ємною частиною культурної спадщини Карпат.

Тим не менш, маючи давні винні традиції, актуальною проблемою сучасної карпатської культури виноградарства і виноробства є недостатнє визнання якості тутешніх вин як серед туристів та гостей краю, так серед туроператорів і самих місцевих жителів. В той же час у світовому масштабі, спостерігається зростання популярності виноробних регіонів з власним крафтовим продуктом. Інтерес туристів і місцевих мешканців позитивно впливає на збереження та відтворення виноробних традицій.

Мета зберегти та примножити досвід і традиції поколінь, зумовила необхідність реалізації Проєкту збереження і популяризації винних традицій як частини культурної спадщини Карпатського регіону.

Відповідно до рішення Спільного Моніторингового Комітету Програми транскордонного співробітництва «Польща – Білорусь – Україна 2014-2020», що реалізується у рамках Європейського Інструменту Сусідства від 17 квітня 2019 року Виноградівська районна рада стала одним із 74 переможців (з 250 поданих заявок) і отримала грант на реалізацію проєкту «Карпатська академія спадщини виноробства».

Загальна сума грантових коштів, які отримає Виноградівська районна рада в рамках Проєкту – 20 190 євро. Загалом у рамках проєкту для всіх трьох партнерів з України та Польщі залучено 66 658 євро, з яких 59 992,74 євро – фінансування Європейського Союзу.

Згідно Грантової угоди, Проєкт розпочався наприкінці 2019 року. Головним бенефіціаром у ньому виступає Виноградівська районна рада, до завдань якої, в рамках Проєкту, зокрема належить:

– організація транскордонного фестивалю вина. Цей одноденний українсько-польський фестиваль вина для 500 учасників, який планується провести у Виноградівському районі, організовується з метою популяризації традиційних карпатських вин та місцевих традицій виноградарства і виноробства. Також під час фестивалю презентувати свої вина та виноробні традиції зможуть винороби Закарпатської області і Підкарпатського воєводства (Польща) ;

– промоційна кампанія в рамках Проєкту, яка включає в себе просування в місцевих ЗМІ як інформації про сам Проєкт, так і промо-статтей про вині традиції Карпат. Також запланований випуск журналу «Вісник Карпатського Єврорегіону», через який будуть популяризовані заходи і завдання Проєкту в Україні та Польщі (партнера) ;

– організація та проведення підсумкової конференції у місті Виноградів. Під час одноденного заходу всі троє партнерів з України та Польщі зможуть представити результати Проєкту. До участі у конференції планується запросити понад 40 учасників, серед яких фахівці у сфері туризму, виноградарства і виноробства із обох країн;

– загальне управління Проєктом та діями партнерів з України та Польщі.

Інший український партнер Проєкту АОМС «Єврорегіон Карпати – Україна» працює над дослідженням, результатом якого стане зібрана, опрацьована і узагальнена інформація про традиційні сорти винограду в Карпатському регіоні, традиційні види вин, опис винних традиції Карпат. Окрім того, планується розробити нові туристичні продукти, які допоможуть популяризувати винні традиції Карпат серед місцевих мешканців і туроператорів, а головне – залучити у регіон гостей та туристів.

Польський партнер, Асоціація розвитку і промоції Підкарпатського воєводства «Про Карпатія», зі свого боку працює над впровадженням аналогічних українським заходам у Польщі. Окрім досліджень сортів вина і винограду, польська Асоціація також відповідає за організацію Карпатської винної академії, формування польської частини міжнародної туристичної винної стежки і промоційної кампанії винних традицій у Карпатському регіоні. Також Асоціація відповідальна за участь у заходах, які планує провести Виноградівська районна рада, виноробів, виноградарів та експертів з туризму з Польщі.

Ключовим досягненням Проєкту, яке матиме цінність для розвитку всього регіону, стане презентація напрацьованих в рамках проєкту шляхів розвитку винного туризму в Карпатах.

Виноградівська районна рада долучила до реалізації Проєкту Агенцію регіонального розвитку Закарпатської області та Закарпатську туристичну організацію, які наразі проводять активні консультації з приводу реалізації активно завдань Проєкту «Карпатська академія спадщини виноробства». Протягом березня-травня 2020 року відбулося кілька робочих зустрічей по обговоренню питань організації фестивалю, його тематики, заходів, дати проведення, враховуючи спільні можливості в умовах карантинних обмежень через пандемію COVID-19 у світі.

В квітні 2020 року, Виноградівська районна рада залучила координатором Проєкту керівника Агенції регіонального розвитку Закарпатської області Дениса Мана. До повноважень координатора відноситься здійснення загального управління проєктом, у тому числі, координація завдань, що їх здійснюють українські та польський партнери.

Реалізація цього Проєкту дасть можливість туристам і гостям регіону, в першу чергу, а також самим місцевим мешканцям, ближче познайомитись з історією і сьогоденням, культурою та традиціями виноградарства і виноробства в Карпатському регіоні.

Слідкувати за новинами проєкту можна на сторінці в мережі Фейсбук: fb.me/WineAcademy2020

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах