Важливі питання закарпатських підприємців щодо декларування доходів

Опубліковано: | Переглядів: 430
  • Поділіться із друзями:

141Фахівці Головного управління ДФС у Закарпатській області, проводячи ряд «гарячих ліній», інформують громадян краю щодо особливостей Деклараційної кампанії – 2016.

Наведемо ряд запитань, з якими громадяни звертались до спеціалістів, завдяки сеансу телефонного зв’язку, найчастіше.

Під час «гарячої лінії» звернулася пані Оксана з с. Минай із наступним запитанням:

Чи необхідно реєструватися підприємцем, якщо планується здавання власного нерухомого майна в оренду?

Відповідь:

Відповідно до ст. 319 та ст. 320 Цивільного кодексу України власник володіє, користується, розпоряджається своїм майном на власний розсуд, у тому числі для здійснення підприємницької діяльності.

Таким чином, здавання в оренду власного нерухомого майна може здійснюватися фізичними особами як у межах підприємницької діяльності, так і шляхом виконання норм п. 170.1 ст. 170 розділу IV Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VІ без реєстрації орендодавця як фізичною особою – підприємцем.

Крім того, фізична особа, яка не є підприємцем, але отримає дохід, від здачі майна в оренду, зобов’язана буде до 1 травня 2017 року подати декларацію про майновий стан і доходи, задекларувати всій дохід та сплатити податок.

Мешканка с. Діброва цікавилась відповіддю на наступне запитання:

Чи потрібно фізичній особі, яка декларує свої доходи за 2015 рік, нараховувати та платити військовий збір? Якщо так, то в які терміни?

Відповідь:

Відповідно до п.п. 1.1 п. 16 прим. 1 підрозд. 10 розд. XX Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами і доповненнями (далі – ПКУ) платниками військового збору є особи, визначені п. 162.1 ст. 162 ПКУ, зокрема фізична особа – резидент, яка отримує доходи з джерела їх походження в Україні.

Об’єктом оподаткування військовим збором є доходи, визначені ст. 163 ПКУ (п.п. 1.2 п. 16 прим. 1 підрозділу 10 розд. XX ПКУ).

Так, п. 163.1 ст. 163 ПКУ передбачено, що об’єктом оподаткування резидента є, зокрема загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід.

Згідно з п.п. 1.4 п. 16 прим. 1 підрозд. 10 розд. XX ПКУ нарахування, утримання та сплата (перерахування) збору до бюджету здійснюється у порядку, встановленому ст. 168 ПКУ для податку на доходи фізичних осіб, за ставкою, визначеною п.п. 1.3 п. 16 прим. 1 підрозд. 10 розд. XX ПКУ (1,5 відсотка від об’єкта оподаткування).

Платник податку, що отримує доходи від особи, яка не є податковим агентом, та іноземні доходи, зобов’язаний включити суму таких доходів до загального річного оподатковуваного доходу та подати податкову декларацію за наслідками звітного податкового року, а також сплатити податок з таких доходів (п.п. 168.2.1 п. 168.2 ст. 168 ПКУ).

Особою, яка не є податковим агентом, вважається нерезидент або фізична особа, яка не має статусу суб’єкта підприємницької діяльності або не є особою, яка перебуває на обліку у контролюючих органах як особа, що провадить незалежну професійну діяльність (п.п. 168.2.2 п. 168.2 ст. 168 ПКУ).

При цьому, згідно з п. 179.7 ст. 179 ПКУ фізична особа зобов’язана самостійно до 01 серпня року, що настає за звітним, сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену в поданій нею податковій декларації.

Таким чином, фізична особа, що отримує доходи від особи, яка не є податковим агентом зобов’язана самостійно до 01 серпня року, що настає за звітним, сплатити суму військового збору, зазначену в поданій нею податковій декларації, подання якої є обов’язковою.

Студент із Ужгорода звернувся із наступним запитанням:

Якщо платником у минулому році не включено до декларації на отримання податкової знижки квитанцію, сплачену за навчання у 2014 році, чи можна такі витрати враховувати у декларації за 2015 рік?

Відповідь:

Відповідно до пп.166.4.3 п.166.4 ст.166 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VІ із змінами та доповненнями якщо платник податку до кінця податкового року, наступного за звітним не скористався правом на нарахування податкової знижки за наслідками звітного податкового року, таке право на наступні податкові роки не переноситься.

Варто звернути увагу, що наступний сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» щодо Деклараційної кампанії – 2016 відбудеться 14 квітня 2016 року з 10:00 по 11:00 за телефоном: 61-21-31.

 

«Карпатський об’єктив»
Loading...

Анонси подій

Жовтень 2018
ПнВтСрЧтПтСбНд
« Вер   Лис »
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31     

Останні новини

Переглянути всі Останні новини
city.uz.ua Globalistic crossword

    Різне:

  • ТБ програма

  • Гороскоп

  • База крадених велосипедів

  • Рецепти

  • Погода

    • Ужгород

      Хмарно починається сьогодні пізно вночі.

      • Ясно

        Зараз: 8.49°C/1023.87гПа

      • Невелика Хмарність

        Об 19 годині: 8°C/1023.49гПа

      • Хмарно

        Об 20 годині: 8.02°C/1023.17гПа

      • Хмарно

        Об 21 годині: 8°C/1022.7гПа

      • Хмарно

        Об 22 годині: 7.98°C/1022.48гПа

    • Мукачеве

      Невеликий дощ завтра ввечері.

      • Ясно

        Зараз: 8.39°C/1023.64гПа

      • Невелика Хмарність

        Об 19 годині: 7.29°C/1023.3гПа

      • Невелика Хмарність

        Об 20 годині: 7.26°C/1022.99гПа

      • Хмарно

        Об 21 годині: 7.56°C/1022.52гПа

      • Хмарно

        Об 22 годині: 7.8°C/1022.33гПа

    • Берегове

      Хмарно починається сьогодні пізно вночі і слабкий вітер починається завтра ввечері.

      • Ясно

        Зараз: 8.39°C/1023.61гПа

      • Невелика Хмарність

        Об 19 годині: 6.75°C/1023.23гПа

      • Невелика Хмарність

        Об 20 годині: 6.67°C/1022.92гПа

      • Хмарно

        Об 21 годині: 6.97°C/1022.49гПа

      • Хмарно

        Об 22 годині: 7.4°C/1022.28гПа

    Ми в соцмережах:

Спецпроекти

Заробітчани

Життєві історії

Запитання юристу

Історія Закарпаття

Новини Закарпаття

Спортивні новини

Надзвичайні та кримінальні події