19668
23:11 15.042020

На Закарпатті розпочинається весняна кампанія з пероральної вакцинації диких м’ясоїдних тварин проти сказу

Економіка 1337

Ось уже кілька років поспіль у нашій державі проводиться комплекс антирабічних ветеринарно-санітарних заходів, направлених на профілактику та ліквідацію сказу серед основних резервуарів цієї недуги. 

Зокрема, щороку в Україні у рамках реалізації програми боротьби зі сказом, відповідно до укладених з деякими країнами Євросоюзу Угод, організовуються кампанії з пероральної вакцинації диких м’ясоїдних тварин проти сказу.

Так, з 2016 року вздовж українсько-угорського кордону на території України створена так звана «буферна зона» (на Закарпатті до неї входять Берегівський, Виноградівський, Іршавський, Міжгірський, Мукачівський, Рахівський, Тячівський, Ужгородський та Хустський райони), де здійснюється розповсюдження принад із пероральною вакциною.

Зараз розпочалася весняна кампанія з пероральної вакцинації диких м’ясоїдних тварин проти сказу на виконання Угоди між Міністерством аграрної політики та продовольства України і Міністерством сільського господарства Угорщини. Під час її проведення планується розповсюдити 190 тисяч доз.

Поширюватиметься вакцина у вигляді брикетів коричневого кольору, розміром 3х3х2 см, вагою 30 грамів із застосуванням авіатранспорту, шляхом розкидання її  на мисливські угіддя. Цей препарат має  різкий запах рибної муки, він повністю безпечний при поїданні домашніми тваринами і не становить жодної небезпеки для довкілля. Тих,  хто знайшов його, просимо не піднімати чи загортати ґрунтом.

Держспоживслужба Закарпаття

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Головне