Митниця перераховує до бюджету близько 1 млрд грн кожного робочого дня
18:58 5.02

Митниця перераховує до бюджету близько 1 млрд грн кожного робочого дня

Економіка 164

Незважаючи на спад ділової активності на початку року, у січні 2020 р. Державна митна служба України перерахувала до бюджету 21,6 млрд грн. Це близько 1 млрд грн. кожного робочого дня. При цьому вже у перші дні лютого щоденні платежі сягнули 2.1 млрд грн.

За результатами роботи, у січні 2020 р. в порівнянні з аналогічним періодом 2019 р., більше, ніж вдвічі збільшились обсяги декларування мобільних телефонів, взуття, комп’ютерної техніки тощо.

При цьому Україна продовжує зменшувати ставки мита на товари європейського походження в рамках виконання Угоди про Асоціацію з ЄС (з цього року середньоарифметична ставка мита становить 0,459%) і митниця надає відповідні преференції українським імпортерам.

За рахунок контролю за визначенням митної вартості у січні 2020 р., у порівнянні з січнем 2019 р., рівень митної вартості оподатковуваного імпорту збільшився на 6% (з 0,72$/кг до 0,76$/кг).
«Укріплення гривні та падіння цін на сировинні товари не сприяли виконанню бюджетного розпису на січень, оподатковуваний імпорт, в порівнянні з січнем 2019 року, зменшився на 5,3% з 5,2 тис. тонн до 4,9 тис. тонн. Проте ми очікуємо пожвавлення зовнішньоекономічної активності у лютому і відповідний ріст надходжень до державного бюджету, – зазначив очільник Держмитслужби Максим Нефьодов.

 

Пресслужба Державної митної служби України

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Головне