В Ужгороді обговорили проєкт бюджету міста на 2020 рік

Опубліковано: | Переглядів: 650
 • Поділіться із друзями:

Проєкт бюджету Ужгорода на 2020 рік сьогодні обговорили у міській раді за участі всіх розпорядників бюджетних коштів, журналістів та представників громадськості. Документ, після розгляду всіх зауважень та пропозицій, внесуть на розгляд виконкому та сесії Ужгородської міської ради вже наступного тижня.

За словами міського голови Богдана Андріїва, наступного року очікується збільшення надходжень до бюджету, разом із тим бюджет Ужгорода-2020 в абсолютних цифрах буде меншим за бюджет 2019 року. Пов’язано це з тим, що у 2020 році фінансування видатків на соціальний захист у частині пільг, субсидій, допомог здійснюватиметься з державного бюджету безпосередньо отримувачам. Також у першому кварталі 2020 року ще буде медична субвенція закладам другого та третього рівня, перший рівень медичної допомоги вже фінансується напряму з Національної служби здоров’я України, звідти ж із другого кварталу 2020-го фінансуватиметься другий-третій рівень меддопомоги.

Богдан Євстафійович наголосив, що потрібно працювати щодо отримання коштів від ОТГ за послуги – насамперед медичні та освітні, які надаватимуться у міських закладах мешканцям інших населених пунктів.

Загалом обсяг доходів бюджету Ужгорода на 2020 рік прогнозується в сумі 1 мільярд 306,5 мільйонів гривень. Бюджет розвитку, повідомив Богдан Євстафійович, передбачено у розмірі близько 170 мільйонів гривень, ці кошти можна буде використовувати на поточні та капітальні ремонти.

Основним джерелом надходжень загального фонду бюджету міста в 2020 році залишатиметься податок на доходи фізичних осіб – 67,1%, плановий обсяг якого становитиме 705 млн грн. Обсяг місцевих податків загального фонду бюджету (податок на нерухоме майно, транспортний податок, плата за землю, туристичний збір, єдиний податок) у 2020 році планується в сумі 257,7 млн грн., що на 10 % більше очікуваних надходжень 2019 року.
Найбільшу питому вагу серед прогнозних надходжень місцевих податків займає єдиний податок (63,6 %). Обсяг надходжень єдиного податку в 2020 році прогнозується в сумі 163,8 млн грн., що на 19,1 млн грн. більше очікуваних надходжень за 2019 рік.

За прогнозними розрахунками плата за землю становитиме 66,8 млн грн, обсяг податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, на 2020 рік прогнозується в сумі 25,9 млн грн.

Прогнозний обсяг надходжень акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів, із ввезених на митну територію України та вироблених в Україні підакцизних товарів (пального), планується в обсязі 63 млн грн.
Обсяг видатків загального фонду міського бюджету на 2019 рік передбачено у сумі 1 097,5 млрд. грн., із них: за рахунок міського бюджету – 874 млн грн., за рахунок субвенції з державного бюджету – 223,5 млн грн.
Обсяг видатків спеціального фонду передбачено в сумі 200,9 млн грн., з них: кошти, що передаються із загального фонду до спеціального фонду бюджету розвитку – 176,6 млн грн., за рахунок надходжень екологічного податку – 0,2 млн грн., за рахунок надходжень до цільових фондів – 0,1 млн грн., за рахунок власних надходжень бюджетних установ – 32,1 млн грн.

Директор департаменту фінансів та бюджетної політики Ужгородської міської ради Леся Гах додала, що у проєкті держбюджету на наступний рік передбачено тільки дві державні субвенції – медична та освітня. Освітня субвенція очікується більша, вона спрямована на виплату заробітної плати педагогам. Разом з тим, ця субвенція не забезпечує у повному обсязі підвищення зарплати педагогічним працівникам, передбачене постановою Кабміну №822, тому таке підвищення призупинено. Медична субвенція на 1 квартал передбачена у розмірі 22 млн 157 тис. грн, освітня на цілий рік – 196 млн 505 тис. грн. Відповідно до змін, внесених парламентом до Бюджетного кодексу, видатки на соціальний захист більше не фінансуватимуться транзитом через міські бюджети, а напряму із держбюджету. Із бюджету Ужгорода фінансуватимуться тільки міські програми соціального спрямування: адресна допомога, пільгові перевезення, допомога громадським організаціям тощо.

Усі розпорядники коштів міського бюджету коротко представили основні тенденції у своїх напрямах – на що спрямовуватимуть кошти в охороні здоров’я, галузях освіти, культури, спорту, міському господарстві тощо.

Відділ інформаційної роботи Ужгородської міської ради

«Карпатський об’єктив»

Анонси подій

Array

Останні новини

Переглянути всі Останні новини
city.uz.ua Globalistic crossword

  Ми в соцмережах:

Спецпроекти

Заробітчани

Життєві історії

Запитання юристу

 • Україна є Стороною декількох багатосторонніх конвенцій, які передбачають спрощену процедуру звернення для вирішення питання про стягнення аліментів на території Договірних держав[*] таких конвенцій: - Конвенція ООН про стягнення аліментів за кордоном 1956 року (діє у відносинах з такими державами: Алжир, Аргентина, Австралія, Австрія, Барбадос, Бельгія, Болівія, Буркіна Фасо, Камбоджія, Кабо-Верде, Центрально-Африканська Республіка, Чилі, Колумбія, Хорватія, Республіка Кіпр, Чеська Республіка, Данія, Еквадор, Домініканська Республіка, Ель Сальвадор, Куба, Ватикан, Естонська Республіка, Фінляндія, Французька Республіка, Федеративна Республіка Німеччина, Грецька Республіка, Гватемала, Гаїті, Ватикан, Угорська Республіка, Ірландія, Держава Ізраїль, Італійська Республіка, Киргизька Республіка, Ліберія, Люксембург, Мексика, Монако, Марокко, Нідерланди, Нова Зеландія, Нігер, Пакистан, Філіппіни, Республіка Польша, Португальська Республіка, Республіка Молдова, Румунська Республіка, Сербія, Сейшели, Словацька Республіка, Словенія, Шрі-Ланка, Королівство Іспанія, Сурінам, Швеція, Щвейцарія, Македонія, Туніс, Великобританія, Уругвай)    - Гаазька конвенція про міжнародне стягнення аліментів на дітей та інших видів сімейного утримання 2007 року (діє у відносинах з такими державами: країни-члени Європейського Союзу /крім Данії та Ірландії/, Албанія, Республіка Білорусь, Боснія і Герцеговина, Бразилія, Гайана, Гондурас, Республіка Казахстан, Чорногорія, Нікарагуа, Норвегія, Турецька Республіка, Сполучені Штати Америки) - Мінська конвенція про правову допомогу та правові відносини у цивільних, сімейних та кримінальних справах 1993 року (діє у відносинах з державами-учасницями СНД: Азербайджан, Білорусь, Вірменія, Казахстан, Киргизстан, Молдова, Росія, Таджикистан, Туркменистан, Узбекистан).

  19:1711.10.20190
 • «Добрий день.

  18:3311.12.20180
 • «Доброго дня, я офіційно одружилася з громадянином Словаччини, але в мене є дитина від іншого чоловіка – українця.

  12:1109.11.20180
 • Доброго дня! Нещодавно моє авто зупинили працівники поліції й змусили пройти перевірку на стан сп’яніння, при цьому ні мої права, ні процедуру проходження огляду мені не пояснили.

  18:0503.10.20180
 • Апостилювання – це один із правових режимів визнання юридичної чинності українських документів, які мають використовуватися за кордоном.

  17:0423.09.20180

Історія Закарпаття

Новини Закарпаття

Спортивні новини

Надзвичайні та кримінальні події