18338
14:01 4.122019

Перерахунок пенсій з 1 грудня: закарпатські пенсіонери стануть багатшими на 74 грн

Економіка 1826

Розмір мінімальної пенсії за віком з 1 грудня 2019 року становить 1638 гривень, тобто збільшився на 74 гривні. Про це під час брифінгу повідомила очільниця головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області Анастасії Пентек.

Загалом під час заходу йшлося про перерахунок пенсій з 1 грудня 2019 року та переведення пенсійних справ в електронний формат.

З 1 грудня 2019 року зріс прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність, – з 1564 до 1638 грн.

У зв’язку з цим проведено автоматичний перерахунок пенсій окремим категоріям громадян. Перерахунку підлягали мінімальні розміри пенсій, а також підвищення, надбавки та доплати, які встановлені до пенсій та які залежать від розміру прожиткового мінімуму, для осіб, які втратили працездатність.

Підвищено пенсії: за особливі заслуги перед Україною; ветеранам війни; жертвам нацистських переслідувань; мінімальні розміри пенсій учасникам бойових дій та особам з інвалідністю внаслідок війни; мінімальні розміри пенсій чорнобильцям.

– Працюючим пенсіонерам перерахунок не здійснюватиметься, – наголосила Анастасія Пентек. – Загалом в області ми зробили перерахунки близько 198 тис пенсіонерів. Як завжди вони робляться в автоматичному режимі, без звернення до пенсійного фонду. За цей рік це вже п’ятий перерахунок пенсій. Першим був перерахунок пенсій 65-річним пенсіонерам. Далі індексація пенсій, щодо прожиткового мінімуму, а ще був перерахунок у квітні та липні. У січні 2020 року також буде перерахунок 65-річним пенсіонерам.

Закарпатська область завжди була дотаційною областю, оскільки у нас близько 260 тисяч пенсіонерів, а також 10 тис. пенсіонерів силових структур. Середня виплата в місяць на Закарпатті складає 670 млн грн.

Також під час брифінг очільниця пенсійного фонду розповіла, що в області також здійснюється масштабний проект – перенесення інформації про пенсіонерів з паперових носіїв в електронну форму. Із жовтня цього року в системі головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області, а саме в Мукачеві, запрацював відділ з ретроконверсії, де розгорнуто необхідне апаратне та програмне забезпечення.

Переведення пенсійних справ в електронний формат здійснюється в рамках реалізації Пенсійним фондом України проекту “Е-пенсія”, який серед іншого, передбачає дистанційне подання документів для призначення пенсій через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України.

В електронний формат в Закарпатській області необхідно перевести понад 260, 3 тис. діючих пенсійних справ. Станом на 2 грудня ц.р. опрацьовано 2503 пенсійних справ та проведено всі етапи оцифрування.

Нині пенсійний фонд України повністю відмовився від паперових пенсійних справ – вони формуються винятково в електронному вигляді.

Христина БІКЛЯН

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Головне