Перерахунок пенсій з 1 грудня: закарпатські пенсіонери стануть багатшими на 74 грн

Опубліковано: | Переглядів: 1735
 • Поділіться із друзями:

Розмір мінімальної пенсії за віком з 1 грудня 2019 року становить 1638 гривень, тобто збільшився на 74 гривні. Про це під час брифінгу повідомила очільниця головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області Анастасії Пентек.

Загалом під час заходу йшлося про перерахунок пенсій з 1 грудня 2019 року та переведення пенсійних справ в електронний формат.

З 1 грудня 2019 року зріс прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність, – з 1564 до 1638 грн.

У зв’язку з цим проведено автоматичний перерахунок пенсій окремим категоріям громадян. Перерахунку підлягали мінімальні розміри пенсій, а також підвищення, надбавки та доплати, які встановлені до пенсій та які залежать від розміру прожиткового мінімуму, для осіб, які втратили працездатність.

Підвищено пенсії: за особливі заслуги перед Україною; ветеранам війни; жертвам нацистських переслідувань; мінімальні розміри пенсій учасникам бойових дій та особам з інвалідністю внаслідок війни; мінімальні розміри пенсій чорнобильцям.

– Працюючим пенсіонерам перерахунок не здійснюватиметься, – наголосила Анастасія Пентек. – Загалом в області ми зробили перерахунки близько 198 тис пенсіонерів. Як завжди вони робляться в автоматичному режимі, без звернення до пенсійного фонду. За цей рік це вже п’ятий перерахунок пенсій. Першим був перерахунок пенсій 65-річним пенсіонерам. Далі індексація пенсій, щодо прожиткового мінімуму, а ще був перерахунок у квітні та липні. У січні 2020 року також буде перерахунок 65-річним пенсіонерам.

Закарпатська область завжди була дотаційною областю, оскільки у нас близько 260 тисяч пенсіонерів, а також 10 тис. пенсіонерів силових структур. Середня виплата в місяць на Закарпатті складає 670 млн грн.

Також під час брифінг очільниця пенсійного фонду розповіла, що в області також здійснюється масштабний проект – перенесення інформації про пенсіонерів з паперових носіїв в електронну форму. Із жовтня цього року в системі головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області, а саме в Мукачеві, запрацював відділ з ретроконверсії, де розгорнуто необхідне апаратне та програмне забезпечення.

Переведення пенсійних справ в електронний формат здійснюється в рамках реалізації Пенсійним фондом України проекту “Е-пенсія”, який серед іншого, передбачає дистанційне подання документів для призначення пенсій через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України.

В електронний формат в Закарпатській області необхідно перевести понад 260, 3 тис. діючих пенсійних справ. Станом на 2 грудня ц.р. опрацьовано 2503 пенсійних справ та проведено всі етапи оцифрування.

Нині пенсійний фонд України повністю відмовився від паперових пенсійних справ – вони формуються винятково в електронному вигляді.

Христина БІКЛЯН

«Карпатський об’єктив»

Анонси подій

Array

Останні новини

Переглянути всі Останні новини
city.uz.ua Globalistic crossword

  Ми в соцмережах:

Спецпроекти

Заробітчани

Життєві історії

Запитання юристу

 • Україна є Стороною декількох багатосторонніх конвенцій, які передбачають спрощену процедуру звернення для вирішення питання про стягнення аліментів на території Договірних держав[*] таких конвенцій: - Конвенція ООН про стягнення аліментів за кордоном 1956 року (діє у відносинах з такими державами: Алжир, Аргентина, Австралія, Австрія, Барбадос, Бельгія, Болівія, Буркіна Фасо, Камбоджія, Кабо-Верде, Центрально-Африканська Республіка, Чилі, Колумбія, Хорватія, Республіка Кіпр, Чеська Республіка, Данія, Еквадор, Домініканська Республіка, Ель Сальвадор, Куба, Ватикан, Естонська Республіка, Фінляндія, Французька Республіка, Федеративна Республіка Німеччина, Грецька Республіка, Гватемала, Гаїті, Ватикан, Угорська Республіка, Ірландія, Держава Ізраїль, Італійська Республіка, Киргизька Республіка, Ліберія, Люксембург, Мексика, Монако, Марокко, Нідерланди, Нова Зеландія, Нігер, Пакистан, Філіппіни, Республіка Польша, Португальська Республіка, Республіка Молдова, Румунська Республіка, Сербія, Сейшели, Словацька Республіка, Словенія, Шрі-Ланка, Королівство Іспанія, Сурінам, Швеція, Щвейцарія, Македонія, Туніс, Великобританія, Уругвай)    - Гаазька конвенція про міжнародне стягнення аліментів на дітей та інших видів сімейного утримання 2007 року (діє у відносинах з такими державами: країни-члени Європейського Союзу /крім Данії та Ірландії/, Албанія, Республіка Білорусь, Боснія і Герцеговина, Бразилія, Гайана, Гондурас, Республіка Казахстан, Чорногорія, Нікарагуа, Норвегія, Турецька Республіка, Сполучені Штати Америки) - Мінська конвенція про правову допомогу та правові відносини у цивільних, сімейних та кримінальних справах 1993 року (діє у відносинах з державами-учасницями СНД: Азербайджан, Білорусь, Вірменія, Казахстан, Киргизстан, Молдова, Росія, Таджикистан, Туркменистан, Узбекистан).

  19:1711.10.20190
 • «Добрий день.

  18:3311.12.20180
 • «Доброго дня, я офіційно одружилася з громадянином Словаччини, але в мене є дитина від іншого чоловіка – українця.

  12:1109.11.20180
 • Доброго дня! Нещодавно моє авто зупинили працівники поліції й змусили пройти перевірку на стан сп’яніння, при цьому ні мої права, ні процедуру проходження огляду мені не пояснили.

  18:0503.10.20180
 • Апостилювання – це один із правових режимів визнання юридичної чинності українських документів, які мають використовуватися за кордоном.

  17:0423.09.20180

Історія Закарпаття

Новини Закарпаття

Спортивні новини