Податок на нерухомість: сплачуємо вчасно

Опубліковано: | Переглядів: 5337
 • Поділіться із друзями:

Відносно новий податок на нерухоме майно в Україні запровадили у 2013 році. Протягом цього часу документ викладався в нових редакціях Податкового кодексу.

Варто розуміти, що всі власники нерухомості, а саме квартир площею понад 60 кв. м та будинків – понад 120 кв. м мають сплачувати податок на нерухомість. Якщо ви володієте і квартирою, і будинком, а їхня загальна площа перевищує 180 кв. м – нараховуватиметься податок. Що змінилося в нарахуванні податку та, звісно, хто зобов’язаний його сплачувати – дізнаємося від начальника управління податків та зборів із фізичних осіб Головного управління ДФС у Закарпатській області Михайла Поповича.

Хто сплачуватиме?

Платниками податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками житлової та/або нежитлової нерухомості.

Податковим кодексом України визначено платників податку в разі перебування об’єктів житлової або нежитлової нерухомості у спільній частковій або ж спільній сумісній власності кількох осіб:

– якщо об’єкт житлової або нежитлової нерухомості перебуває у спільній частковій власності кількох осіб, платником податку є кожна з цих осіб за належну їй частку;

– якщо об’єкт житлової або нежитлової нерухомості перебуває у спільній сумісній власності кількох осіб, але не поділений у натурі, платником податку є одна з таких осіб-власників, визначена за їх згодою, якщо інше не встановлено судом;

– якщо об’єкт житлової або нежитлової нерухомості перебуває у спільній сумісній власності кількох осіб і поділений між ними в натурі, платником податку є кожна з цих осіб за належну їй частку.

Як визначити чи є ви платником податку на нерухомість?

Платники податку мають право звернутися з письмовою заявою до контролюючого органу за місцем проживання (реєстрації) для проведення звірки даних. У разі виявлення розбіжностей між даними контролюючих органів та даними, підтвердженими платником податку на підставі оригіналів відповідних документів, зокрема документів на право власності, контролюючий орган за місцем проживання (реєстрації) платника податку проводить перерахунок суми податку і надсилає йому нове податкове повідомлення-рішення. При цьому попереднє податкове повідомлення-рішення вважається скасованим.

Як сплачувати податок у разі купівлі або продажу нерухомості протягом року?

У разі переходу права власності на об’єкт оподаткування від одного власника до іншого протягом календарного року, тобто укладення договору купівлі-продажу нерухомості, податок обчислюється для попереднього власника за період із 1 січня до початку того місяця, в якому припинилося право власності на зазначений об’єкт. Для нового власника – починаючи з місяця, в якому він набув право власності. Контролюючий орган надсилає податкове повідомлення-рішення новому власнику після отримання інформації про перехід права власності.

Який розмір ставки податку?

Ставки податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, для об’єктів житлової або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних та юридичних осіб, встановлюються за рішенням сільської, селищної, міської ради або ради об’єднаних територіальних громад, залежно від місця розташування (зональності) та типів таких об’єктів нерухомості у розмірі, що не перевищує 1,5% розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 квадратний метр бази оподаткування.

Так, Ужгородська міська рада своїм рішенням затвердила ставку на 2020 рік у розмірі 0,5% розміру мінімальної заробітної плати.

Обчислення суми податку з об’єктів житлової нерухомості, які перебувають у власності фізичної особи, здійснюється контролюючим органом за місцем податкової адреси власника, виходячи із сумарної загальної площі таких об’єктів, з урахуванням пільг та відповідної ставки.

Податкове повідомлення-рішення про сплату суми податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, та відповідні платіжні реквізити надсилаються платнику податку контролюючим органом за місцем реєстрації до 1 липня. У 2019 році податок на нерухомість фізичним особам – власникам об’єктів нерухомості нараховується за звітний 2018 рік.

Чи передбачені пільги?

Сільські, селищні, міські ради та ради об’єднаних територіальних громад встановлюють пільги з податку, що сплачується на відповідній території, з об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних або юридичних осіб, громадських об’єднань, благодійних організацій, релігійних організацій України, статути (положення) яких зареєстровані у встановленому законом порядку, та використовуються для забезпечення діяльності, передбаченої такими статутами (положеннями). Пільги з податку, що сплачується на відповідній території з об’єктів житлової та нежитлової нерухомості, для фізичних осіб визначаються, виходячи з їхнього майнового стану та рівня доходів. Пільги з податку, що сплачується на відповідній території з об’єктів нежитлової нерухомості, встановлюються залежно від майна, яке є об’єктом оподаткування.

Пільги з податку на нерухомість для фізичних осіб не застосовуються до:

– об’єктів оподаткування, якщо їхня площа перевищує п’ятикратний розмір неоподатковуваної площі, встановленої Податковим Кодексом України;

– об’єктів оподаткування, що використовуються їх власниками з метою одержання доходів – здаються в оренду, лізинг, позичку, використовуються у підприємницькій діяльності.

Як здійснюється сплата податку?

Податкове зобов’язання сплачується фізичними особами протягом 60 днів із дня вручення податкового повідомлення-рішення.

При цьому фізична особа – власник об’єкта нерухомості, загальна площа якого перевищує 300 кв. м (для квартири) або 500 кв. м (для будинку), до обчисленої суми податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, додатково сплачує 25000 гривень на рік за кожний такий об’єкт житлової нерухомості (його частку).

Наразі підрозділами управління сформовано майже 41 тисячу податкових повідомлень-рішень фізичним особам, на суму 28 млн 303 тис. грн. Загалом із початку 2019 року до бюджету перераховано понад 9 млн грн податку на нерухоме майно.

Вікторія КОПИНЕЦЬ

 

«Карпатський об’єктив»

Анонси подій

Array

Останні новини

Переглянути всі Останні новини
city.uz.ua Globalistic crossword

  Ми в соцмережах:

Спецпроекти

Заробітчани

Життєві історії

Запитання юристу

 • Україна є Стороною декількох багатосторонніх конвенцій, які передбачають спрощену процедуру звернення для вирішення питання про стягнення аліментів на території Договірних держав[*] таких конвенцій: - Конвенція ООН про стягнення аліментів за кордоном 1956 року (діє у відносинах з такими державами: Алжир, Аргентина, Австралія, Австрія, Барбадос, Бельгія, Болівія, Буркіна Фасо, Камбоджія, Кабо-Верде, Центрально-Африканська Республіка, Чилі, Колумбія, Хорватія, Республіка Кіпр, Чеська Республіка, Данія, Еквадор, Домініканська Республіка, Ель Сальвадор, Куба, Ватикан, Естонська Республіка, Фінляндія, Французька Республіка, Федеративна Республіка Німеччина, Грецька Республіка, Гватемала, Гаїті, Ватикан, Угорська Республіка, Ірландія, Держава Ізраїль, Італійська Республіка, Киргизька Республіка, Ліберія, Люксембург, Мексика, Монако, Марокко, Нідерланди, Нова Зеландія, Нігер, Пакистан, Філіппіни, Республіка Польша, Португальська Республіка, Республіка Молдова, Румунська Республіка, Сербія, Сейшели, Словацька Республіка, Словенія, Шрі-Ланка, Королівство Іспанія, Сурінам, Швеція, Щвейцарія, Македонія, Туніс, Великобританія, Уругвай)    - Гаазька конвенція про міжнародне стягнення аліментів на дітей та інших видів сімейного утримання 2007 року (діє у відносинах з такими державами: країни-члени Європейського Союзу /крім Данії та Ірландії/, Албанія, Республіка Білорусь, Боснія і Герцеговина, Бразилія, Гайана, Гондурас, Республіка Казахстан, Чорногорія, Нікарагуа, Норвегія, Турецька Республіка, Сполучені Штати Америки) - Мінська конвенція про правову допомогу та правові відносини у цивільних, сімейних та кримінальних справах 1993 року (діє у відносинах з державами-учасницями СНД: Азербайджан, Білорусь, Вірменія, Казахстан, Киргизстан, Молдова, Росія, Таджикистан, Туркменистан, Узбекистан).

  19:1711.10.20190
 • «Добрий день.

  18:3311.12.20180
 • «Доброго дня, я офіційно одружилася з громадянином Словаччини, але в мене є дитина від іншого чоловіка – українця.

  12:1109.11.20180
 • Доброго дня! Нещодавно моє авто зупинили працівники поліції й змусили пройти перевірку на стан сп’яніння, при цьому ні мої права, ні процедуру проходження огляду мені не пояснили.

  18:0503.10.20180
 • Апостилювання – це один із правових режимів визнання юридичної чинності українських документів, які мають використовуватися за кордоном.

  17:0423.09.20180

Історія Закарпаття

Новини Закарпаття

Спортивні новини

Надзвичайні та кримінальні події