16905
18:20 16.062019

Щодо сплати збору до Пенсійного фонду при реєстрації в Україні легкового автомобіля

Економіка 403

Я, громадянин України, тривалий час проживав у Молдові, де у 2008 році придбав легковий автомобіль Skoda Superb. У травні 2019 переїхав до України на постійне місце проживання, перевіз зазначений автомобіль по пільговому розмитненню. Чи повинен я сплачувати збір до Пенсійного фонду з особистого майна – легкового авто при реєстрації в Україні?
Олександр К., м. Рахів

На запитання відповідає головний спеціаліст відділу забезпечення наповнення бюджету № 1 фінансово-економічного управління головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області Мар’яна НАЗАРОВА:

– Згідно із пунктом 1.4. статті 1 Податкового кодексу України встановлення і скасування зборів на обов’язкове державне пенсійне страхування з окремих видів господарських операцій, їх розмірів та механізмів справляння здійснюються відповідно до Закону України «Про збір на обов’язкове державне пенсійне страхування» (далі – Закон).
Відповідно до пункту 7 статті 1 Закону підприємства, установи та організації незалежно від форми власності, фізичні особи, які набувають право власності на легкові автомобілі, що підлягають першій державній реєстрації в Україні територіальними органами Міністерства внутрішніх справ України, крім випадків забезпечення легковими автомобілями інвалідів згідно із законодавством та успадкування легкових автомобілів відповідно до Закону, визначені платниками збору на обов’язкове державне пенсійне страхування.
Відповідно до пункту 14 Порядку сплати збору на обов’язкове державне пенсійне страхування з окремих видів господарських операцій, який затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 03.11.1998 № 1740, територіальні органи з надання сервісних послуг МВС здійснюють реєстрацію легкових автомобілів лише за умови сплати збору на обов’язкове державне пенсійне страхування, що підтверджується документом про сплату цього збору. Винятків для власників легкових автомобілів, придбаних на території іншої держави, Законом не передбачено.

Головне управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області
telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Головне