https://rx.ua
15568
10:22 26.022019

Закарпатські аудитори перевірили виконання бюджету Вільховецької об’єднаної територіальної громади

Економіка 775

Закарпатські аудитори провели державний фінансовий аудит виконання бюджету Вільховецької об’єднаної територіальної громади Тячівського району Закарпатської області за період 01.01.2016 по 30.09.2018 та виявили чинники, які перешкоджали в повному обсязі використовувати наявні можливості та резерви наповнення дохідної частини бюджету громади.

Із серпня 2015 с. Вільхівці є центром Вільховецької об’єднаної територіальної громади з населенням 12,1 тис. осіб, до складу якої увійшло 3 сільські ради. Вільховецька ОТГ з часу утворення утримує 6 шкіл, 3 дитячі садка, 3 амбулаторії, 5 фельдшерсько-акушерських пунктів, станцію швидкої допомоги, 3 бібліотеки, 3 будинки культури та школу естетичного виховання.

Під час аудиту було встановлено, що через невикористання повною мірою своїх повноважень, бюджет громади втратив можливість отримати додаткові надходження від операцій із земельними ділянками на суму 177,4 тис грн, а також додаткових надходжень від місцевих податків на суму 0,6 млн грн, що дало б змогу покращити матеріальне і фінансове становище громади.

Недостатній рівень внутрішнього контролю не сприяв наповненню бюджету об’єднаної територіальної громади та не забезпечував належного рівня фінансової дисципліни під час використання ресурсів, унаслідок чого бюджетом від оренди майна недоотримано 10,8 тис. грн та надходжень від пайової участі – 62,5 тис. грн.

Аудитори встановили, що неосвоєні кошти освітньої цільової субвенції обсягом 2,6 млн грн акумулювалися залишком на 2017 рік, що, зважаючи на інфляційні процеси у країні, призвело до інфляційних втрат бюджету Вільховецької ОТГ на суму 291,0 тис. грн.

Окрім того, під час контрольного заходу виявлено незаконне нарахування та виплату заробітної плати на загальну суму 117,73 тис грн, зайве витрачання коштів на відшкодування комунальних послуг на суму 36,23 тис. грн та завищення вартості будівельних робіт – 50,84 тис. грн.

Про результати проведення аудиту поінформовано голову Вільховецької об’єднаної громади та надано рекомендацій для усунення чинників, які перешкоджають ефективному використанню наявних можливостей та негативно впливають на виконання повноважень органів місцевого самоврядування ОТГ.

В Управлінні Західного офісу Держаудитслужби в Закарпатській області діє «телефон довіри». Зі скаргами, запитаннями та пропозиціями можна звертатися за номером (0312) 61-76-90 протягом робочого дня. (крім вихідних та святкових днів) з 09 год до 17 год (у п’ятницю з 09 год до 15 год 45 хв).

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Головне